Gelecek Kaygısı, Yeni Nesil Para Piyasası!

Gelecek Kaygısı, Yeni Nesil Para Piyasası!

Teknolojinin gelişimi ile başlayan dijital dünya gün geçtikçe büyüyor ve çeşitlenmeye devam ediyor. Geleneksel olan çoğu piyasa evrilerek dijitale kaymaya, buralarda var olma çabasına girmeye başladı bile. Bu değişimin getirilerine bakıldığında firmaların, daha az masraf yaparak daha çok gelir elde etmeye başladıkları, veriler ile görülebilmektedir.
Yeni dünyada tüketici profiline yapılan yatırımlar ile bu tüketicilerden beklentiler de değişti. Yeni nesil Z kuşağından beklentilerin fazla olması ve olumsuz piyasa durumu, bu kuşağın geleceğe olan kaygısında yüksek bir artış sağlıyor…
Z kuşağının dijital dünyaya olan hakimiyeti, onların daha hafif iş koşullarında olmalarını ve daha az mesai saati isteklerini ortaya çıkartıyor.


Peki bunu gerçekleştirirken nasıl yollara başvuruyorlar?
Yeni nesil para birimi krypto para ile kullanıcılar, yaptıkları stratejiler ve hamleler ile kısa yoldan para kazanma hedeflerine çok yaklaştılar.


Peki bunu nasıl yapıyorlar?
Piyasayı etkili şekilde kullanarak yatırım yapan traderlar, fiziksel yorgunluktan uzak kalıp, bu yöntem ile “geleceklerine” daha çok yaklaşıyorlar. İfadelerin de ise “geleceğe dair olan kaygılarım ve uzun süren eğitim hayatının getirilerinde alacağım karşılığın beni tatmin edeceğini düşünmediğim için kendim için en mantıklı olan kaçış planı sayesinde bu piyasaya ufak bir yatırımla başlayıp büyük hedeflere doğru ilerliyorum. Oturduğum yerde kazanırken aynı zamanda kaliteli bir yaşamda sürmeye, sosyal anlamda beni mutlu eden şeyleri düşünmeden karşılıyabiliyor olmanın rahatlığını yaşıyorum” diye belirtiyorlar.


Yapılan araştırmalar ve bu kuşağın söylemlerine bakıldığında yüzde 63 oranında girişimciliğe olan eğilimleri ve kendi işlerinin sahibi olmak arzuları ile bu sisteme dahil olmak istediklerini belirtiyorlar.


Dünya üzerinde birçok firma devinin pandemi sürecinde, gelmiş olduğu noktaya bakıldığında teknoloji sayesinde gelenekselden ne kadar uzaklaşılabileceğinin keşfi ile oluşan yeni devirde, firmalar artık çevrimiçi ticaretin ne kadar faydalı ve karlı olduğunu görmesi ile bu piyasalarda varolma kararı almış bulunmakta.


Pandemi süreci ile birlikte birçok kullanıcı yapmış olduğu araştırmalar sonucunda ilk kez yüzde 46lık bir dilimde yatırım yaparken, şuanda yatırım yapmayanlarınsa gelinen noktada geç kalmadan önümüzdeki 3 aylık süreçte yatırım yapmaya karar verdiklerini söylemekteler.


Bu yatırımları yapmalarında ki en etkili sebebin ise geleceğe olan endişelerinden kaynaklı olduğunu, rahat ve güzel bir hayat sürebilmek adına tasarruf hesabı istemesi ve çok düşünmeden, yorulmadan kenarda paralarının birikmesini istedikleri için olduğunu söylemektedir.


Gelinen noktada bu yeni kuşağın, geleceğe olan planlamalarında yaptıkları hamleler incelendiğinde şuan yüzde 72lik oranda kripto para piyasasına yatırım yaptıkları ve bu para birimlerini aktif bir şekilde kullanmak istedikleri gözlemleniyor.

Etiketler: Etiket yok

Yoruma kapalı.